Performans Ölçme ve Artırma

Performans Ölçme ve Artırma

Performans Ölçme ve Artırma hizmetlerimiz arasında; Hedef bazlı performans değerlendirme, Çalışanlar için hedeflerin belirlenmesi, hedef değerlendirme görüşmeleri,  Yetkinlik bazlı performans arttırma adımları bulunmaktadır. Bu çalışmalar şirketiniz daha verimli ve hedeflerine daha odaklı olmasını sağlar ve eksikler giderilir.

Performans Ölçme ve Artırma

4 Adımla ” Performans Ölçme ve Artırma ”

1

İNCELEME

2

PLANLAMA

3

ÖLÇME & ARTIRMA

4

RAPORLAMA

Performans Ölçme ve Artırma Yönetimi Süreci | İş Ortagınız

Performans Ölçme ve Artırma, insan kaynakları (ik) yönetiminin stratejik bir birim olarak yer almasının öngörülmesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmiştir. Bu sistem, çalışanların potansiyellerini açığa çıkaracak şekilde motive edilerek, onlardan daha etkin sonuçlar alınmasını sağlayan sistematik bir yönetim yaklaşımı şeklidir.

Performans Ölçme ve Artırma yönetimi sürecinde; öncelikle organizasyonun (şirketin-şirketlerin), bölümlerin (takımların) ve bireylerin (çalışanların) dönem başındaki hedefleri üzerinde anlaşılır. Böylece, çalışanlar ile yöneticiler karşılıklı olarak hem iş sonuçlarının hem de iş ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde çaba harcarlar. Dönem sonunda ise hedeflenenler ile gerçekleşenler değerlendirilir ve sapmalar veya iyileştirmeler ortaya konmuş olur.

Buradan hareketle; genel anlamda performans değerlendirmesi, çalışanların yetkinliklerinin iş ve görevlerinin niteliklerine ve gereklerine ne ölçüde uyduğunu ortaya koyan ve çalışanlardan (takımlardan veya organizasyondan) beklenen standartlar (hedefler) ile onların ulaştıkları sonuçların – başarılarının karşılaştırılması olarak nitelendirilebilir. O halde, performans değerlendirmesi sadece çalışanların bireysel olarak değerlendirilmesi değil, onların bağlı oldukları takımlarının veya organizasyonun performansının da bütünleşmiş edilerek değerlendirilmesidir.

İş Ortağınız’ın (netteki ortağınız), bu hizmeti çalışanların bireysel performansları üzerine odaklanmış, ölçme ve arttırma üzerine verilen bir hizmettir.

 • İNCELEME

  Öncelikle firmanızı tanımamız için belli bir süre zarfında şirketin içerisinde kuluçkaya yatar ve belli verileri toplarız.

 • PLANLAMA

  İnceleme sonrası yapılan analizler çerçevesinde şirketiniz için bir Planlama hazırlanır.

 • Çalışan performans ''Ölçme ve Artırma''

  Performans ölçme ve artırma çalışmaları, çalışanların; organizasyonun (şirketin) amaçları ile önceliklerinin neler olduğu, bu konuda neler yapılması gerektiği ve yapılan işlerin bölümlerine ve organizasyonun amaçlarına yaptığı katkının belirlenmesi ve bu bağlamda gerekli ölçüm sonrası analizler ile birlikte arttırma çalışmaları yapılmaktadır.

  İnsan kaynakları yönetimi, çalışanlar arasındaki bu farklılıkları izlemek, ölçmek ve objektif kriterleri baz alarak değerlendirmek zorundadır . Bu değerlendirmede, “ölçemediğinizi yönetemezsiniz ve iyileştiremezsiniz” sözünün son derece önemli olduğunu hatırlatalım . Çalışanların performanslarının ölçülmesi, işteki verimliliklerinin ve organizasyona yaptıkları katkının belirlenmesinin yanı sıra iş ilişkileri, liyakat, vb. pek çok konudaki başarısının gösterdiği gelişmenin ölçülmesi anlamına gelir. Yapılan ölçüm ideal bir değerle karşılaştırıldığında anlam kazanır. İdeal veya olması gereken performansa ne kadar ulaşıldığı veya bunun ne kadar aşıldığı ise yakalanan başarının gücünün ölçüsüdür.

 • RAPORLAMA

  Gerçekleştirilen tüm adımlarla birlikte artık işler raporlanır ve sonuç odaklı yaklaşımlar içinde kurumunuz veya şirketiniz daha parlak günlerine doğru emin adımlarla ilerler.

  | İş Ortağınız’dan vakit kaybetmeden işletmenizi büyütecek ve önünü açacak danışmanlık hizmelerini almaya başlayın. Bizimle iletişime geçin !

" bg_image_repeat="no-repeat" bg_img_attach="fixed" enable_overlay="enable_overlay_value" overlay_color="rgba(0,0,0,0.85)" padding_top="80px" padding_bottom="80px" sd_margin_bottom="0px"]

bilgi@isortaginiz.net

E-Posta

0 (216) 483 4637

Telefon

Teknik Yapı Uprise Elite Residence, Kartal , İstanbul

Ofis
HABER BÜLTENİ!
TÜM YENİLİKLERDEN HABER AL
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGxheWVyLnZpbWVvLmNvbS92aWRlby8xNjMyNjc5Mzk/YXV0b3BsYXk9MSZsb29wPTEmY29sb3I9YzlmZjIzJnRpdGxlPTAmYnlsaW5lPTAmcG9ydHJhaXQ9MCIgd2lkdGg9IjUxMiIgaGVpZ2h0PSIyODgiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiB3ZWJraXRhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4gbW96YWxsb3dmdWxsc2NyZWVuIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
All rights reserved © isortaginiz .NET, 2016
İŞ ORTAĞINIZ NET
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek için lütfen çekinmeden bize yazın !
Teşekkürler. Ekibimiz sizinle en kısa sürede temasa geçecektir.